Despre echipa Biserica pe Net…

Suntem o echipa de voluntari, oameni cu frica de Dumnezeu, care am hotarat sa oferim cel putin 10% din timpul petrecut zilnic pe internet pentru:

• a ne ruga pentru cu cei de pe internet care au nevoie rugaciune
  • a citi si a medita la Cuvantul lui Dumnezeu – Biblia, impreuna cu altii, pe internet.
  • a incuraja pe cei afectati de pandemia COVID-19
  • a asculta pe internet muzica si filme cu cu continut crestin
  • a creste impreuna ca ucenici ai lui Isus Hristos, in cunoasterea lui Dumnezeu, chiar si prin intermediul internetului, pentru ca fiecare in parte sa putem fi de un real folos bisericilor locale din care facem parte.

Luca 21:36 Vegheaţi, deci, în tot timpul, şi rugaţi-vă, ca să aveţi putere să scăpaţi de toate lucrurile acestea, care se vor întâmpla, şi să staţi în picioare înaintea Fiului omului.”

Psalmi 119:105 Cuvântul Tău este o candelă pentru picioarele mele, şi o lumină pe cărarea mea.

Coloseni 3:16 Cuvântul lui Hristos să locuiască din belşug în voi în toată înţelepciunea. Învăţaţi-vă şi sfătuiţi-vă unii pe alţii cu psalmi, cu cântări de laudă şi cu cântări duhovniceşti, cântând lui Dumnezeu cu mulţumire în inima voastră.

Matei 28:20  Şi învăţaţi-i să păzească tot ce v-am poruncit. Şi iată că Eu Sunt cu voi în toate zilele, până la sfârşitul veacului. Amin.

Cu dragoste in Hristos,

Aurel M.